Apsilankymas Vaikų dienos centre

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on rugpjūčio - 7 - 2015 with 0 Komentarų

Rugpjūčio 5 dieną visi norintys buvo kviečiami dalyvauti projekto „Šilalės rajono socialinių paslaugų namų VDC plėtra“ viešinimo renginyje. Šio renginio metu buvo pristatytas projektas, vykdomas pagal Lietuvos Respublikos ir 2009-2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ priemonę „Lietuvos vaikų dienos centrų plėtra“. Prie projekto finansavimo prisidėjo ir Šilalės rajono savivaldybė.

 

Vaikų dienos centras yra reikalinga įstaiga rizikos grupės vaikams. Vaikai, kurių namuose kyla įvairių problemų, šiame centre turi galimybę ugdyti socialinius įgūdžius ir moralinį atsparumą negatyviai aplinkos įtakai bei gauti socialinę-psichologinę pagalbą ir emocinį palaikymą iš bendraamžių ar suaugusiųjų. Čia vaikai gali jaustis saugūs, išsikalbėti apie juos slegiančias problemas, išmokti spręsti konfliktus.

Pirmiausia susirinkusiuosius į renginį pasveikino Šilalės socialinių paslaugų namų direktorius Gediminas Raudonius. Vėliau projekto vadovė Loreta Bujienė trumpai papasakojo apie projektą, planuojamas vykdyti veiklas bei siekiamus rezultatus.

Projekto metu bus įrengta moderni daugiafunkcinė sporto aikštelė, kurioje vaikai galės sportuoti bei bus ugdomi jų sveikos gyvensenos įpročiai.

Atlikus infrastruktūros kūrimo darbus, bus įrengti krepšinio stovai, lauko teniso-tinklinio aikštelė, futbolo-rankinio aikštelė, žiūrovų tribūna bei aikštelė su lauko treniruokliais; nupirkti dviračiai, krepšinio, tinklinio ir futbolo kamuoliai, lauko teniso raketės ir kamuoliukai bei stalo teniso rakečių ir kamuoliukų rinkiniai. Visa tai yra būtina vaikų laisvalaikio ir sportinės veiklos organizavimui bei sveikai gyvensenai skatinti. Iš projekto lėšų taip pat bus perkama kompiuterinė įranga, kurią vaikai galės naudoti ruošiant namų darbus, ieškant papildomos informacijos ir t.t. Taip pat dalis projekto lėšų bus panaudota skatinti vaikų kūrybiškumą bei meninius gebėjimus – projekte yra numatyta skirti pinigų muzikos ir meninių užsiėmimų priemonėms. Įsigijus įvairiausių įrankių ir instrumentų, vaikai galės užsiimti dekupažu, siuvinėti, megzti, pinti, nerti, groti, šokti, gaminti keramikos dirbinius.

Įgyvendinus šį projektą, bus sukurtas socialinių paslaugų šeimai kompleksas, o centro paslaugos bus teikiamos nuolatos ir pasibaigus projektui. Čia rizikos grupės vaikai turės progą ugdyti savo socialinius įgūdžius.

Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas kalbėjo apie projekto reikšmę pozityviosios socializacijos kontekste, o Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus informavo renginio dalyvius apie sėkmingą Norvegijos finansinių mechanizmų panaudojimą įgyvendinant „Šilalės rajono socialinių paslaugų namų VDC plėtros“ projektą. Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birutė Sragauskienė glaustai paaiškino apie rizikos grupės šeimų ir vaikų pažeidžiamumo aplinkybes, priežastis ir jų prevenciją. UAB „Kvėdarsta“ direktorius Arūnas Pocius plačiau papasakojo apie planuojamus daugiafunkcinės sporto aikštelės įrengimo darbus.

Renginio pabaigoje buvo atsakinėjama į iškilusius klausimus, diskutuojama įvairiomis temomis, susijusiomis su projekto eiga.

Inga Jonušauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistėDSC_0024 DSC_0035 DSC_0056 DSC_0001 DSC_0007*