Šiltąjį savaitgalį troškulį malšino ne vienas vairuotojas

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on gegužės - 9 - 2016 with 0 Komentarų

Kiekvieną savaitgalį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus ir Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio pareigūnai, siekdami sudrausminti viešosios tvarkos ir Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidėjus, vykdo įvairias prevencines priemones. Ne išimtis ir praėjęs savaitgalis.

Iš viso pareigūnai protokolus surašė 45 KET dalyviams ir 18 asmenų, pažeidusių viešąją tvarką. Tarp savaitgalio pažeidėjų ypač daug neblaivių vairuotojų. Rodos, atšilus orams vienintelis būdas troškuliui numalšinti – svaigieji gėrimai. Pareigūnai patikrinimui stabdę įtarimų sukėlusius automobilius nesuklydo. Net 9 vairuotojai už vairo sėdo būdami neblaivūs. Daugiausia pažeidimų nustatyta Tauragės mieste ir rajone. 3 Tauragėje sustabdytiems vairuotojams nustatytas lengvas girtumo laipsnis, vienas iš jų, sunkvežimio vairuotojas, įpūtė 0,17 prom. alkoholio. Pastarajam vyrui gresia bauda, siekianti 289 eurus, o kitiems 2 asmenims ne tik bauda, siekianti 434 eurus, bet ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 metų iki 1 metų ir 6 mėnesių. Pagėgiuose įkliuvusiam vyriškiui nustatytas vidutinis girtumas (1,62 prom. alkoholio), o Šilalės r. sustabdytam vairuotojui net sunkus (2,78 prom. alkoholio) girtumas. Šiems vairuotojams gali tekti neblogai patuštinti savo pinigines, nes už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų.
Nuo didesnės baudos nepavyks išsisukti ir dar keliems piliečiams. Štai vienam neblaiviam 19-mečiui (1,87 prom. alkoholio), sustabdytam Tauragės r. ir vienam išgėrusiam 60-mečiui (0,62 prom. alkoholio), sustabdytam Tauragėje, tai jau nebe pirmas kartas. Pastarieji vairuotojai ne tik antrą kartą įkliuvo policijai, būdami neblaivūs, bet ir neturėjo teisės vairuoti transporto priemonių. Asmenų laukia bauda, siekianti 1 448 eurus arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu. Panaši bauda gresia ir dar 2 asmenims. Viena moteris ir dar vienas jaunuolis, sėdę už transporto priemonės vairo, taip pat buvo neblaivūs, bei neturintys teisės vairuoti.
Galime tik spėlioti, ar šie kelių ereliai būtų saugiai pasiekę savo kelionės tikslą, jei jų nebūtų pastebėję ir sustabdę policijos pareigūnai. Tauragės apskr. VPK dar kartą kreipiasi į gyventojus, prašydamas paisyti KET reikalavimų, nesėsti už vairo, esant neblaiviems, pagalvoti ne tik apie savo, bet ir apie kitų žmonių gyvybę.*