Kas kaltas dėl sudegusio konteinerio?

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on lapkričio - 30 - 2016 with 0 Komentarų

Kiekvienais metais prasidėjus šildymo sezonui į UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą kreipiasi vis daugiau atliekų turėtojų dėl sudegusių atliekų konteinerių. Apdegusių ar sudegusių atliekų konteinerių ypač padaugėja šaltuoju metų laiku, kai žmonės kūrena židinius, katilus, o iš jų išimtus pelenus net neatvėsusius išpila į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, kuriuose smilkstantys pelenai sukelia gaisrus. Degantys šiukšlių konteineriai kelia didelį pavojų aplinkiniams gyventojams, praeiviams, gyvenamiesiems pastatams, automobiliams bei visai aplinkai.

UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras informuoja, kad pelenus galima pilti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, bet prieš tai juos reikia gerai atvėsinti. Griežtai draudžiama į minėtus konteinerius pilti karštus pelenus.

Raginame atliekų turėtojus atsakingai naudotis mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ir žaliųjų atliekų konteineriais, kuriuos jiems davė paslaugos teikėjas arba UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras, laikytis konteinerių naudojimosi ir rūšiavimo instrukcijų ir dėti į konteinerius tik tas atliekas, kurioms šie konteineriai yra skirti.

Tauragės regiono gyventojams mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ir žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai yra išdalinti nemokamai. Atliekų turėtojas nepataisomai sugadinęs atliekų konteinerius, turės įsigyti naujus konteinerius sumokant jų įsigijimo kainą.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad vis dažniau gaisrų priežastimi tampa ne tik karšti pelenai, bet ir į konteinerį išmesta neužgesinta nuorūka ar degtukas. Kad konteineriai būtų saugūs, gyventojai privalo juos laikyti savo namų valdose, o ne palikti prie kelio ar gatvės – čia juos derėtų išstumti tik atliekų surinkimo dieną.

Dėl naujų mišrių komunalinių atliekų konteinerių išdavimo tvarkos prašome kreiptis:

Tauragės rajono savivaldybės gyventojai į UAB „Ekonovus“. Kontaktinis telefono Nr. 8 640 80081.

Jurbarko rajono savivaldybės gyventojai į UAB „Jurbarko komunalininkas“. Kontaktinis telefono Nr. 8 447 72870.

Šilalės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojai į UAB „Ecoservice“.  Kontaktinis telefono Nr. 8 698 36517.

 *