Tyrėjų grupė iš JAV lankėsi Šilalės rajono savivaldybėje

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on rugpjūčio - 7 - 2017 with 0 Komentarų

Šiandien, rugpjūčio 7 d., į susitikimą su Šilalės rajono savivaldybės meru Jonu Gudausku, jo pavaduotoju Valdemaru Jasevičiumi, administracijos direktoriumi Raimundu Vaitiekumi, jo pavaduotoja Vera Maciene ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Kultūros paveldo apsaugos vyriausiąja specialiste Jurgita Viršilienė atvyko studentų tyrėjų grupė iš JAV, Viskonsino valstijos. Studentus lydėjo jų vadovas prof. dr. Harry Jol ir archeologas Mantas Daubaras.

Vakar, rugpjūčio 6 d., studentai georadaru atliko Bilionių piliakalnio tyrimus, kurių tikslas – gauti daugiau archeologinių duomenų apie piliakalnio chronologiją. Būtent šių mokslinių duomenų dėka būtų galima kalbėti apie Pilėnų pilies buvimo tikimybę piliakalnyje.

Susitikimo metu svečiai vadovams trumpai pristatė tyrimų rezultatus. Taip pat jie pasidalino patirtais įspūdžiais iš Lietuvos ir Šilalės rajono. Svečiai tikino, kad Lietuva jiems priminė gimtąjį kraštą, jie džiaugėsi, kad mūsų šaliai labai svarbus istorinis paveldas. Pokalbių metu paaiškėjo, kad vieno studento proseneliai kilę iš Lietuvos. Vadovai juokavo, kad vaikinas išties turįs lietuviškų veido bruožų, o ir lietuviška virtuvė jam paliko didžiulį įspūdį.

Grupės vadovas H. Jol paklaustas ar ateityje ketina atlikti daugiau tyrimų, padėsiančių atskleisti mūsų krašto istorijos vingius, patikino, kad tai nepaskutinis vizitas ir ateityje jie tikrai prisidės prie įvairių archeologinių tyrinėjimų. Šiems Bilionių piliakalnio tyrimams vadovauja archeologas doc. dr. Gintautas Zabiela.

 *