Tarptautinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on rugpjūčio - 14 - 2017 with 0 Komentarų

Rugpjūčio 6-11 dienomis Šilalės r., Požerės k., 3 kartą buvo rengiama Tarptautinė etnokultūrinė stovykla „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“, skirta piliakalnių bei tautinio kostiumo metams paminėti. Rugpjūčio 10 d. stovyklavietėje vyko koncertas, kuriame dalyvavo ir Šilalės rajono savivaldybės vadovai.

Stovyklos laikotarpiu stovyklautojai rengė žygius į Sietuvos Kūlgrindą, išvykas ant Šilalės rajono piliakalnių ir į Varnių regioninį parką, taip pat išbandė įvairių tradicinių amatų dirbtuves, mokėsi etnomuzikavimo ypatumų, žiūrėjo Kauno valstybinio lėlių teatro edukacinį spektaklį „Molinis sapnas” (režisierius Andrius Žiurauskas, kompozitorius ir atlikėjas Artūras Sinkevičius), stovyklos partnerio Varnių regioninio parko direkcijos bei bendraminčių klubo „Sietuva” rodomus režisierės Ritos Ščidlinskienės etnokultūrinius filmus po atviru dangumi.

Minint Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metus stovyklautojai kūrė medžiagines lėles su žemaičiams būdingais tautiniais rūbais, skaitė konkrečiam aplankytam (Šarūnkalnio, Treigių, Pilių bei Bilionių) piliakalniui būdingas sakmes, dainavo dainas. Stovyklos organizatoriai – Šilalės rajono kultūros centras ir VšĮ „Etnoklubas“ – teigia, kad per artimiausius 5 metus kartu su stovyklautojais sieks aplankyti visus Šilalės rajone esančius piliakalnius bei sukurti apie juos filmą-vizualizaciją, kuriame Šilalės krašto piliakalniai pristatomi per  padavimus, sakmes, dainas, ratelius ir šokius.

Bene didžiausias darbas, įgyvendintas per šias dienas – kartu su tautodailininku Dainiumi Jankausku sukurti mediniai suoliukai, kurie visai netrukus puoš Šilalės kultūros centro teritoriją. Meniški suoleliai sukurti rėmėjų – Šilalės kraštiečių draugijos, Šilalės kredito unijos, UAB „Milda“, Editos, Romualdo ir Juozo Jonelių – dėka.

Kad stovyklautojai puikiai praleido laiką ir įgijo daug naudingų žinių, įsitikino visi, kurie rugpjūčio 10 d. atvyko į jaunimo darbų parodą, klausėsi jų koncerto. Šventėje taip pat dalyvavo ir visus susirinkusius savo pasirodymais džiugino grupė „Jonis“, Klaipėdos tradicinių šokių muzikos grupė „FOLKS“, „Šiauliai united“ ir vaikų bei jaunimo folkloro ansamblių muzikantai.

Stovyklos, kurioje įsikūrė 180 jaunuolių, vadovų, tautodailininkų, edukacinių programų vadovų, lektorių, savanorių, tikslas – plėtoti vaikų socializacijos galimybes per mokinių vasaros atostogas, įtraukiant juos į aktyvią etnokultūrinę veiklą, didinančią vaikų ir jaunimo pozityviosios socializacijos veiklų įvairovę, kokybę ir plėtrą, kūrybinio potencialo sklaidą.

Etnokultūrinės stovyklos organizatoriai dėkingi Šilalės rajono savivaldybei, gausiam būriui partnerių ir rėmėjų, stovyklautojų tėveliams už galimybę Šilalės rajono, Žemaitijos regiono folkloro ansamblių vaikams ir jaunimui, Punsko bei Karaliaučiaus sr. lietuvių bendruomenių vaikams dalyvauti turiningoje etnokultūrinėje stovykloje.*