Dėl Europos judumo savaitės

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on Rugpjūtis - 21 - 2017 with 0 Komentarų

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Šia kampanija raginamos Europos šalių vietos valdžios institucijos inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą, pakviesti žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. 2017 metų Europos judumo savaitės tema – „Dalindamasis pasieksi daugiau“.

Esame šios kampanijos iniciatoriai Lietuvoje, todėl kasmet kviečiame savivaldybes prisijungti prie šios iniciatyvos organizuojant renginius, skleidžiant informaciją ir skatinant tvarų judėjimą.

Kviečiame aktyviai organizuoti renginius apie aplinkai nekenksmingų transporto priemonių naudojimą mieste, jų naudą sveikatai ir ekonomikai, supažindinti gyventojus su esama situacija, skatinti visuomenę išbandyti ir įsitikinti keliavimo viešuoju transportu privalumu, informuoti apie automobilio alternatyvas, pristatyti gyventojams pėsčiųjų maršrutus ir organizuoti kitą veiklą.

Informuojame, kad šiais metais Aplinkos ministerija kartu su Dviračių transporto komisija, sudaryta Lietuvos respublikos susisiekimo ministro įsakymu, ketina apdovanoti Judriausią savivaldybę, Judriausią mokymo įstaigą, Judriausią darbdavį, Judriausią valstybės instituciją ir Judriausią pilietį.

Prašome iki rugsėjo 1 d. pateikti informaciją apie šiemet planuojamą Europos judumo savaitės veiklą el.p. regina.kalisaitytė@am.lt ir iki rugsėjo 16 d. užregistruoti savo miestą Europos judumo savaitės interneto svetainėje.

Pridedama:

  1. Renginių pateikimo šablonas
  2. Europos judumo savaitės lankstinukas, 2 l.
  3. Europos judumo savaitės vadovas, 28 l.
  4. Europos judumo savaitės teminės gairė, 22 l.

 

Aplinkos ministerijos informacija*