Gimnazistai iš Šilalės ir Tauragės domėjosi krašto apsaugos reikalais

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on Rugpjūtis - 25 - 2017 with 0 Komentarų

Du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai, pasirinkę galimybę susipažinti su Krašto apsaugos ministerijos veikla ir šalies gynybos reikalais, priešpaskutinę rugpjūčio savaitę lankėsi krašto apsaugos sistemos daliniuose. Iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos atvykusi Karolina Radzevičiūtė ir Laurynas Gečas iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos aktyviai domėjosi saugumo situacija regione, Lietuvos kariuomenės pajėgumais ir galimybėmis apginti šalį, nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba.

Savaitės metu moksleiviai susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu Jonu Vytautu Žuku, lankėsi įvairiuose kariuomenės padaliniuose, susipažino su Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais.

Karolina džiaugėsi suteikta proga išgirsti iš pirmų lūpų apie krašto apsaugą ir padėtį Lietuvoje, pabendrauti su krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu. Mergina sakė esanti patenkinta įgytomis žiniomis apie krašto apsaugą, galimybes tarnauti krašto apsaugos sistemoje.

Laurynas po intensyvios savaitės susitikimų ir užsiėmimų itin pabrėžė darbuotojų kolektyviškumą ir šiltą bei nuoširdų bendravimą, taip pat įvertino patirtį, nors ir mažą, įgytą projekto organizuotos programos metu.

Susitikimuose su krašto apsaugos ministru R. Karobliu ir Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. J. V. Žuku moksleiviai susipažino su jų darbu, sužinojo apie kariuomenės ateities perspektyvą, uždavė ministrui ir kariuomenės vadui jiems aktualius klausimus. Moksleiviai ir patys išsakė savo nuomonę šauktinių grąžinimo ir merginų kariuomenėje klausimais.

Praktikos metu moksleiviams buvo suorganizuoti apsilankymai Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabe, Lietuvos karo akademijoje ir Gedimino štabo batalione. Čia gimnazistai paragavo kariško maisto, susipažino su dalinių istorija, taip pat apžiūrėjo ir susipažino su NATO priešakinių pajėgų bataliono ir mūsų kariuomenės naudojama ginkluote.

Lazeriniame tire Karo akademijoje moksleiviams suteikti šaudymo iš pistoleto pradmenys, akademijos kariūnų atrankos centras pasiūlė išmėginti kariūnų atrankos užduotis. Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovai pristatė galimybes tarnauti bei mokytis krašto apsaugos sistemoje, taip pat šauktinių – savanorių tarnybos ypatumus ir privalumus.

Krašto apsaugos ministerijos informacija*