Šilališkiai dalyvavo IX-ame žuvies virimo čempionate

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on Rugsėjis - 4 - 2017 with 0 Komentarų

Šilutės mažųjų laivų uoste rugsėjo 2 dieną nuo ypač lietingo ankstyvo ryto prasidėjo paruošiamieji Žuvienės virimo čempionato darbai. Pagrindinė ryto muzika buvo samčių ir katilų kaukšėjimas, skaldomų malkų, pjaustomos žuvies ir daržovių kvapai bei komandų dalyvių, virėjų, kitų atvykusių svečių juokas ir klegesys.

Čempionatą įžanginiu žodžiu pradėjo Žuvienės virimo organizatorius vyriausiasis šefas ir vedėjas Marijus Budraitis, pakviesdamas į sceną Savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį, čempionato globėją Europos Parlamento narę Viliją Blinkevičiūtę ir Lietuvos Respublikos Seimo narį Alfredą Stasį Nausėdą, kurie pasveikino lietaus neišsigandusius ir atvykusius į įspūdingą šventę dalyvius bei žiūrovus. Devintajame tarptautiniame Žuvienės virimo čempionate dalyvavo 48 komandos iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Rusijos. Tradiciškai čempionate dalyvavo ir Šilalės komanda, kurią lydėjo Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus. Virėju-šefu paskirtas Valdas Girskis.

M. Budraitis paskelbė, kad šiais metais planuojama išvirti per 3 000 litrų tradicinės žuvienės ir žuvies sriubos. Šilališkiai pagal specialų receptą paruošė net 60 litrų žuvienės.

Kol katiluose virė sriubos, scenoje koncertavo Martynas Kavaliauskas ir populiari grupė „Vairas“, vyko vikingų valčių varžybos.

Čempiono žiedas – įteiktas komandai iš Lenkijos Ostrudos savivaldybės. Šilališkiams įteiktas lojalumo prizas.

 *