Dėl žmonių žūties AB „LESTO“ darbuotojai kaltės išvengė

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on lapkričio - 2 - 2017 with 0 Komentarų

Šilalės rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje dėl dviejų žmonių gyvybes nusinešusio įvykio Gatautiškės kaime buvo kaltinamai AB „LESTO“ darbuotojai. Prieš trejus metus įvykusios nelaimės metu prisilietę prie elektrinio piemens vielinio aptvaro, ant kurio buvo nukritęs aukštos įtampos elektros laidas, žuvo lietuvė ir padėti bandęs jos draugas olandas.

Teismas nustatė, jog moteris elgėsi nerūpestingai, nesilaikė elementarių saugumo reikalavimų, kai matydama, kad aukštos įtampos laidas yra nukritęs ant elektrinio piemens, prisilietė prie aptvaro, kurį jos tėvai buvo neleistinai, be suderinimo įrengę elektros oro linijos apsaugos zonoje. Olandijos pilietis nesilaikė draudimo liesti elektros srovės paveiktą žmogų.

Byloje 51 metų ir 33 metų AB „LESTO“ inžinieriai buvo kaltinami tuo, kad pažeisdami teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles dėl neatsargumo atėmė gyvybę žmonėms. Išanalizavęs bylos medžiagą, liudytojų parodymus, teismas pripažino, jog darbuotojai pažeidė bendrąsias saugumo taisykles. Jie privalėjo užtikrinti elektros įrenginių tvarkingą techninę būklę, patikimą, efektyvų ir saugų esamos oro linijos, nuo kurios ir nusinėrė ant elektrinio piemens aptvaro užkritęs laido galas, eksploatavimą, laiku ir tinkamai atlikti remonto darbus.

Teismas pripažino, jog AB „LESTO“ darbuotojai yra atsakingi dėl oro linijos laido nusinėrimo nuo izoliatoriaus, tačiau jų veika nebuvo tiesiogiai susijusi su dviejų žmonių mirtimi. Nukritęs aukštos įtampos laidas pats savaime žmonių mirties nesukėlė – tiesioginė jų mirties priežastis buvo pačių nukentėjusiųjų didelis neatsargumas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Monika Vyšniauskienė, Šilalės rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja, atstovė ryšiams su visuomene

 *