„Pagarbos lašai“ įteikti Šilalės kraštui nusipelniusiems žmonėms

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on gruodžio - 22 - 2017 with 0 Komentarų

Tradicija tapusi kasmetinė „Pagarbos lašo“ įteikimo ceremonija, kaip ir kasmet įvyko prieš didžiąsias metų šventes, gruodžio 21 d. Šilalės rajono savivaldybės padėkos vakaro metu apdovanojimai įteikti 4 Šilalės kraštui nusipelniusiems žmonėms.

„Pagarbos lašo“ renginys visuomet sulaukia didžiulio susidomėjimo – ne išimtis ir šis kartas. Pasidžiaugti kraštiečių pasiekimais ir pasiklausyti nuostabaus koncerto susirinko pilna salė šilališkių ir svečių. Renginio vedėja Loreta Bartkutė, sveikindama visus susirinkusius, į sceną pakvietė Savivaldybės merą Joną Gudauską, jo pavaduotoją Valdemarą Jasevičių, Administracijos direktorių Raimundą Vaitiekų ir jo pavaduotoją Verą Macienę.

Pirmąjį pagarbos lašą VšĮ Šilalės rajono ligoninės gydytojui neurologui Gintautui Macevičiui už sveikatos tobulinimą ir atsidavimą savo profesijai įteikė R. Vaitiekus. Už vietos gyventojų pilietiškumo ugdymą ir sėkmingą darbą integruojant pagyvenusius, neįgalius žmones ir daugiavaikes šeimas į visuomeninį gyvenimą pagarbos lašu įvertinas ir aktyvus Pajūrio miestelio bendruomenės narys Vaclovas Vaitiekus. Apdovanojimą jam įteikė V. Macienė. Trečiasis pagarbos lašas iš V. Jasevičiaus rankų įteiktas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniajai tyrėjai, bendruomenės pareigūnei, Rasai Sadauskytei. Pareigūnei dėkota už saugios gyvenamosios aplinkos kūrimą Šilalės rajone ir iniciatyvą organizuojant prevencinius, teisinio švietimo ir sąmoningumo didinimo susitikimus. Paskutiniuoju pagarbos lašu įvertintas a. a. velionis Vaclovas Rimkus. Apdovanojimas už Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilalės rajono bendrijos telkimą ir aktyvinimą, bendruomeniškumo sklaidą ir svarų indėlį į senjorų kultūrinį ir pažintinį gyvenimą įteiktas jo artimiesiems.

Nominantai dėkojo už įvertinimą, parodytą dėmesį ir gražius žodžius.

Po apdovanojimų Meras J. Gudauskas, tęsdamas kitą, antrus metus vykstančią tradiciją, kurios metu Šilalės krašto žmonės dovanojo knygas lietuvių bendruomenėms Sovetske, simbolinį jų ryšulėlį įteikė Lietuvos Respublikos konsului Sovetske Broniui Makauskui. Šiemet padovanota apie 550 knygų.

Renginys baigėsi Lauros Remeikienės, vienos unikaliausių dainų kūrėjų ir atlikėjų Lietuvoje, Šilalės meno mokyklos (vadovai – Dalia Krasauskienė, Žilvinas Jankus, Rasa Ramanauskienė) ir Šilalės meno mokyklos orkestro (vadovas Tadas Zakarauskas) šventiniu koncertu.*