Dovanotų paveikslų paroda „Portretai“

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 11 - 2018 with 0 Komentarų

Sausio 9 dieną Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje atidaryta dailininko tapytojo Aisčio Teišerskio paveikslų paroda „Portretai“.

Tapytojas gimė 1990 m. Kelmėje. Šiaulių universitete baigė dailės (grafikos) studijas. Mėgstamiausias tapybos žanras yra portretas, tačiau neatsisako ir peizažų. Dabar A. Teišerskis tapo portretus, ypač patinka vaizduoti žmonių veido išraiškas, moterų ar senų valstiečių. Šioje parodoje vyrauja darbai, kuriuose vaizduojami tiek moterų tiek vyrų portretai. Nutapytuose darbuose dailininkas siekia perteikti realistinį vaizdavimo būdą, atskleisti portretuojamųjų žmonių vidines emocijas.

Kaip pats darbų autorius sakė: „Svarbiausias gero portreto akcentas, tai tiksliai perteiktas žmogaus vidinis pasaulis, kuris labiausiai atsiskleidžia per veido išraišką, žvilgsnį. Tokia yra pagrindinė mano tapomų portretų užduotis. Spalvos yra pagrindinė tapybos priemonė, kuriose galima ne tik nutapyti realistinį atvaizdą, bet ir atiduoti dalį savęs, atskleisti savitumą“.

A. Teišerskis savo kūryboje įkvėpimo semiasi iš Lietuvos XIX a. vidurio pusės dailininkų tapybos. Tai – Nikodemas Silvanavičius, Karolis Rafalavičius, Vincentas Slendzinskis, Tadas Goreckis ir kiti.

Dailininkas savo paveiksluose stengiasi išlaikyti sodrias ir gyvas spalvas, kurios atspindėtų kiekvieną tapomą personažą. Visus šiuos paveikslus autorius dovanoja muziejui.

Paroda „Portretai“ veiks iki vasario 12 dienos.*