Diskutuota dėl Dariaus ir Girėno skvero atnaujinimo

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 17 - 2018 with 0 Komentarų

Praėjusių metų pabaigoje Šilalės rajono savivaldybėje buvo aptariamas klausimas dėl Šilalės Dariaus ir Girėno skvero atnaujinimo. Tąkart Savivaldybės vadovai, peržiūrėję UAB „Nemuno deltos projektai“ atstovų ir architekto Algirdo Žebrausko pasiūlymus ir pateikę savo pastabas, susitarė su projektuotojais susitikti 2018 m. sausio mėnesį. Susitikimas dėl skvero įvyko sausio 16 d. Jame dalyvavo UAB „Nemuno deltos projektai“ atstovai, architektai Algirdas Žebrauskas, Martynas ir Marija Purvinai, UAB „PoolserviceLT“ vadovas Mantvydas Šakalys, Savivaldybės meras Jonas Gudauskas, jo pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, jo pavaduotoja Vera Macienė, Investicijų ir statybų skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas,  skyriaus vyriausioji specialistė Aida Budrikienė, vyriausiasis architektas Stasys Kruša, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Bukauskienė ir Šilalės miesto seniūnas Alfonsas Paulikas.

Susitikimo dalyviai diskutavo, kaip pagražinti Dariaus ir Girėno skvero erdvę, įprasminti ją istoriniu požiūriu. Kalbėta apie galimybę įrengti istorinius-informacinius stendus, fontaną, želdynus ir kt. Po ilgų diskusijų ir nuomonių apsikeitimo, nuspręsta, kad ateityje skveras taps reprezentacine aikšte. Iš jo turėtų būti iškeliamas ten esantis paminklas, tačiau pagrindiniu akcentu vis tiek išliktų Dariaus ir Girėno tematika.

Kito susitikimo metu, atsižvelgdami į išsakytas pastabas, architektai ir UAB „Nemuno deltos projektai“ turėtų pateikti skvero techninį projektą.*