Tarp korupcijai atspariausių Lietuvos pareigūnų – šilališkis

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 25 - 2018 with 0 Komentarų

Šeštus metus iš eilės Vilniaus Lietuvos tūkstantmečio Rotary klubo bei Policijos departamento  prie VRM organizuota socialinė akcija „Aš neimu kyšių“ subūrė pareigūnus iš visos Lietuvos.

Vienas iš socialinės akcijos „Aš neimu kyšių“ laureatų buvo ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Darius Gestautas. Šis pareigūnas buvo pagerbtas ir apdovanotas už atsparumą korupcijai.

Darius Gestautas už atsparumą korupcijai apdovanotas jau antrąkart – pirmasis apdovanojimas jam buvo įteiktas 2016 m.

Pareigūną apdovanojimui pasiūlė Tauragės policijos vadovybė, mat jo kyšio užfiksavimo rodikliai apskrityje aukščiausi.

Vadovai pareigūną vertina itin teigiamai – juos žavi pareigūno atsidavimas darbui, sąžiningumas, užsispyrimas ir principingumas reaguojant į teisės pažeidimus bei nusikaltimus.

Ta proga pareigūnui Dariui Gestautui uždavėme keletą klausimų.

Kiek metų dirbate policijoje?

Kadangi darbą policijoje pradėjau 1995 metais, mano darbo stažas – 23 metai. Per visus savo darbo metus nepasidaviau korupcijos provokacijoms, kurių tikrai pasitaikė, nes esu davęs policijos pareigūno priesaiką, kurios griežtai laikausi ir to paties tikiuosi iš kolegų“ – ryžtingai atsakė pareigūnas Darius Gestautas.

Kokie jausmai aplankė gavus apdovanojimą?

Esu labai patenkintas ir laimingas. Džiaugiuosi, kad mano pastangos kovoje su korupcija buvo įvertintos. Šis apdovanojimas įrodo, jog neveltui tiek laiko laikausi pareigūno priesaikos ir savo asmeninių įsitikinimų, kurie prasilenkia su bet kokiomis korupcijos apraiškomis. Taip pat apdovanojimas mane skatina ir toliau laikytis savo principų, eiti į priekį“.

Ko galėtumėte palinkėti kolegoms?  

„Kolegoms linkiu saugios tarnybos, kad būtų užtikrintas ne tik aplinkos, bet ir jų pačių saugumas. Na ir žinoma, linkiu atsispirti siūlomiems kyšiams, kad ir kokie jie kartais patrauklūs atrodytų. Jauskitės atsakingi ir gerbdami policijos pareigūno profesiją sudrausminkite neabejingus piliečius kyšiams. Prisiminkite, kad šalies, vadovybės ir visuomenės pripažinimas yra vertingesnis už bet kokį paimtą kyšį“.

Linkime Dariui Gestautui ir kitiems kolegoms išlikti principingiems ir neabejingiems kitų nelaimėms.*