Šilalės rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje sausio 25-26 dienomis svečiavosi ugniagesiai gelbėtojai iš Grudeko miestelio (Lenkija) ir Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos. Įgyvendinant Lietuvos-Lenkijos projekto „Bendras Lietuvos-Lenkijos viešųjų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo paslaugų gerinimas“ veiklas, ugniagesiams iš Šilalės, Raseinių ir  Grudeko yra vykdomi mokymai.

Ketvirtadienį, sausio 25 d., Šilalės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba surengė bendrus mokymus pirmosios pagalbos suteikimo tema. Šilalės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, pakvietus UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos darbuotojus ugniagesiai gelbėtojai buvo supažindinti su turima medicinine įranga, pirmosios pagalbos suteikimo ypatumais, greitosios pagalbos darbuotojai pasidalino patirtimi, kaip bendrauti su sužeistais asmenimis bei suteikti jiems psichologinę pagalbą.

Penktadienį buvo vykdomi teoriniai ir praktiniai užsiėmimai Šilalės švietimo centre. Mokymus vedė UAB „Verslo aljansas“ lektorė Jolanta Birbalienė. Mokymuose ugniagesiai buvo mokomi kaip suteikti pirmąją pagalbą ne tik gaisro nelaimingų atsitikimų metu, bet ir kitų ekstremalių situacijų metu. Tai buvo paskutiniai mokymai Šilalėje įgyvendinant Lietuvos-Lenkijos projekto „Bendras Lietuvos-Lenkijos viešųjų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo paslaugų gerinimas“ veiklas. Tačiau tokie patys mokymai pirmosios pagalbos tema bus vykdomi vasario mėnesį Grudeke. Taip pat Grudeke vyks ugniagesių šventė bei galutinis, trečiasis, partnerių susitikimas.*