XIV-oji respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę“

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on birželio - 11 - 2018 with 0 Komentarų

Birželio 16 dieną, šeštadienį, 12 val. Šilalės miesto pušyno estradoje įvyks XIV-oji respublikinė politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę“.

Tai tradicinė šventė, kas dveji metai vykstanti vis kitame Lietuvos regione. Kaip prisimena Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas, „pirmoji dainų šventė buvo surengta 1991 metais Kaune. Apsukusi ratą po visą Lietuvą, prieš dvejus metus ji vyko Kėdainiuose, kur simbolinė dirigento batuta buvo perduota šilališkiams“.

 

Šiais metais dainų ir poezijos šventė prasidės šv. Mišiomis už gyvus ir mirusius politinius kalinius ir tremtinius Šilalės miesto Lietuvos partizanų kapinėse. Po šv. Mišių visi chorai ir šventės dalyviai darnia eisena eis į miesto pušyno estradą, kur ir vyks pati šventė.

Dainų ir poezijos šventėje „Leiskit į Tėvynę“ dalyvaus 31 choras iš visos Lietuvos: Alytaus, Anykščių, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Gargždų, Jonavos, Kauno, Kalvarijos, Kėdainių, Klaipėdos, Šiaulių, Kretingos, Marijampolės, Mažeikių, Lazdijų, Lentvario, Panevėžio, Pasvalio, Plungės, Radviliškio, Rokiškio, Šiaulių, Širvintų, Šilutės, Tauragės, Telšių, Utenos, Ukmergės, Vilkaviškio, Vilniaus. Gros Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, dainuos operos solistai: Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Juozapaitis ir  Liudas Mikalauskas.

Šventėje taip pat dalyvaus Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvai: „Mainytinis“, „Laukiva“, „Kadagys“, merginų šokių kolektyvas, Šilalės meno mokyklos šokių studijos „Lokysta“ jaunučių, jaunių ir merginų grupės.

Šventės vedėja Virginija Kochanskytė skaitys tremtinių kūrybos ištraukas. Šventės pabaigoje bus apdovanojami literatūrinio konkurso laureatai. Konkursą organizavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga. Komisijos nariai – Lietuvos rašytojų sąjungos narys, rašytojas Stanislovas Abromavičius, LPKTS valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė ir savaitraščio „Tremtinys“ redaktorė Jolita Navickienė.

XIV-osios respublikinės politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventės „Leiskit į Tėvynę“ pabaigoje bus perduota batuta kito miesto chorui, kuris turės teisę organizuoti dainų ir poezijos šventę po dvejų metų.

Kaip sakė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas: „Šventė rajone suburs skaudų Lietuvos istorijos puslapį išgyvenusius, net tolimame Sibire meilės Tėvynei, artimui ir dainai nepraradusius patriotus. Šilalei – patriotiškiausiam Lietuvos miestui – tai didelė garbė ir įpareigojimas saugoti istorinę atmintį.“

Šventės organizatoriai: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ir Šilalės rajono savivaldybė.

 

Kontaktams: LPKTS valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė, mob. 8 614 86117, el. paštas tremtinys.lpkts@gmail.com*