Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on birželio - 20 - 2018 with 0 Komentarų

Šilalėje ir Kvėdarnoje apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.

 

Šilalėje sutiktas Algimantas džiaugėsi, jog šis aplinkosauginis projektas aplankė ir jo gimtąjį miestą.  „Gamta žmonėms duoda labai daug, todėl ir mes turime ja rūpintis ir saugoti. Pats stengiuosi rūšiuoti atliekas, perdirbu įvairius senus rakandus ir darau naujus. Pavyzdžiui, iš kiaušinių dėžučių pasigražinau virtuvėles lubas. Atrodo išties įspūdingai“, – pasakoja Šilalės gyventojas.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų birželio 20 d. dar aplankys Tauragę ir Taurus, o birželio 21 d. Pagėgius ir Vilkyškius.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

 

Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.

 

Daugiau informacijos:

Projekto „Darnūs namai“ organizatoriai
Rūta Undro
ruta
@voxvera.lt

8 671 98902*