Dėl išmokos vaikui skyrimo ir mokėjimo

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on spalio - 29 - 2018 with 0 Komentarų

Kaip yra žinoma, nuo 2018 m. sausio 1 d. vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu įsiteisina universali išmoka vaikui ( vaiko pinigai).  Primename, kad išmoka vaikui (30,02 Eur) yra skiriama ir mokama kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal  bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa) bet ne ilgiau, iki jam sukaks 21 metai.

Išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų išmokai skirti pateikimo savivaldybės administracijai dienos. Siekdami, kad išmoką vaikui nuo 2018 m. sausio 1 d. už visus priklausančius 12 mėnesių gautų visi Šilalės rajone gyvenantys vaikai, raginame tėvus, auginančius vaikus, kurie dar nesikreipė, o turi teisę, kreiptis dėl išmokos gavimo.

Dėl išmokų vaikams Šilalės miesto gyventojai kreipiasi  į Šilalės rajono savivaldybės administracijos priimamąjį, kiti Šilalės rajono gyventojai į seniūniją pagal asmens deklaruotą ar faktišką gyvenamąją vietą. Kreipiantis dėl išmokos vaikui prašymą galima pateikti ir elektroniniu būdu  per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.  Prisijungimas galimas trimis būdais: per el. bankininkystės sistemą, su mobiliu elektroniniu parašu arba su elektroniniu parašu.

Socialinės paramos skyriaus informacija*