Vyko pasitarimas dėl racionalesnio melioracijos valdymo ir finansavimo

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on lapkričio - 30 - 2018 with 0 Komentarų

Lapkričio 30 d., penktadienį, Šilalės rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl racionalesnio melioracijos valdymo ir finansavimo. Jame dalyvavo Savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Žemės ūkio skyriaus specialistai, Šilalės rajono ūkininkų sąjungos ir Kaimo reikalų komiteto nariai.

 

Neseniai vykusio Lietuvos savivaldybių asociacijos posėdžio metu Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas savivaldos vadovams pristatė siūlomą melioracijos statinių racionalesnį valdymo, finansavimo ir teisinių santykių pertvarkymo modelį. Viceministras informavo, kad pagal paruoštą Agrarinės ekonomikos instituto studiją Žemės ūkio ministerija svarsto dvi galimybes kaip galima būtų efektyviau valdyti ir finansuoti melioraciją. Plačiau apie tai kalbėta ir Savivaldybėje vykusio susitikimo metu. Žemės ūkio skyriaus vyriausias specialistas Stasys Tubutis susitikimo dalyviams taip pat pateikė informaciją apie šiam modeliui įgyvendinti reikalingus atlikti darbus, sudarymo principus, aptarė kitus aktualius klausimus.

Susitikimo pabaigoje vyko diskusija, atsakyta į dalyvių klausimus. Artimiausiu metu planuojamas susitikimas su Šilalės rajono ūkininkais, kurio metu ketinama nepritarti Žemės ūkio ministerijos siūlymui dėl melioracijos statinių racionalesnio valdymo.*