Pristatyti skulptūrų, skirtų A. Stulginskiui ir S. Gaudėšiui atminti, techniniai projektai

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on gruodžio - 31 - 2018 with 0 Komentarų

Įgyvendinant Lietuvos šimtmečio programą, Šilalės rajono savivaldybei bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto atstovais, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos teritorijose planuojama pastatyti šių iškilių asmenybių, kurių garbei ir pavadintos rajono mokyklos, skulptūras.

A. Stulginskis – antrasis Lietuvos prezidentas, signataras, vienas Lietuvos krikščionių demokratų partijos steigėjų, agronomas, Ūkininkų sąjungos steigėjas ir pirmininkas. Jis Kaltinėnuose lankė liaudės mokyklą ir dirbo valsčiaus raštininko padėjėju, todėl neatsitiktinai ir pasirinkta šią skulptūrą statyti Kaltinėnuose. S. Gaudėšiaus, Šilalės filantropo, šviesuolio, žmogaus, kurio dėka 1921 metais mieste įkurta mokykla, tuomet dar vidurinė, skulptūrą taip pat planuojama statyti jo vardo Šilalės gimnazijos teritorijoje.

Skulptūrų pagrindą sudarys granitinė plokštė, granitinė kolona ir bronzinės detalės. S. Gaudėšiaus skulptūrą kuria kraštietis Marius Norkus, o A. Stulginskio – profesorius Osvaldas Neniškis.*