Aptarta situacija dėl slidžių kelių ir šaligatvių

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 8 - 2019 with 0 Komentarų

Šiuo metu eismo sąlygos Šilalės rajone ganėtinai sudėtingos. Nemažą dalį kelių ir šaligatvių kausto plikledis. Nors į pagalbą skuba irŠilalės kelių tarnybos, ir seniūnijų darbuotojai, vis tik visų kelių pabarstyti galimybės nėra. Būtent apie tai ir kalbėta vakar, sausio 7 d., vykusio pasitarimo metu, kuriame dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, jo pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, jo pavaduotoja Vera Macienė, Šilalės miesto seniūnė Eglė Straukienė ir Kelių tarnybos viršininkas Jonas Dambrauskas.

 

Kaip pažymėjo Kelių tarnybos viršininkas J. Dambrauskas, Lietuvos valstybinės reikšmės keliai, atsižvelgiant į eismo intensyvumą ir svarbą, yra suskirstyti į magistralinius, krašto ir rajoninius kelius. Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į priežiūros lygius (I, II ir III) pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai, t. y. pirmiausia tvarkomi I ir II priežiūros lygių magistraliniai keliai. Baigus darbus šiuose keliuose, tvarkomi I, II ir III priežiūros lygio krašto keliai. Baigus darbus krašto keliuose, tvarkomi I, II ir III priežiūros lygio rajoninės reikšmės keliai. Šilalės rajone minėta tarnyba prižiūri 450 kilometrų rajono kelių, iš kurių, atsižvelgiant į eismo intensyvumą, barsto 210 km kelių, kuriuose automobilių srautas yra didesnis nei 500 per parą.

Susitikimo metu kalbėta ir apie slidžius šaligatvius. Seniūnė E. Straukienė informavo, kad visą savaitgalį miesto šaligatviai buvo barstomi, tačiau iš naujo pasnigus ir staigiai pašalus, šaligatviai ir vėl tapo slidūs.

Atsižvelgiant į sudėtingas oro sąlygas, prašome gyventojų būti supratingais ir atsargiais, pasirinkti saugų važiavimo greitį ir, esant galimybei, vengti mažai barstomų šaligatvių.*