Minint Laisvės gynėjų dieną

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 14 - 2019 with 0 Komentarų

Artėjant Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, rajone organizuojami įvairūs renginiai šiai dienai paminėti. Šiandienos, sausio 11-osios, rytą įvairios įstaigos, tarp kurių ir Šilalės rajono savivaldybė, mokyklos prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir languose dešimčiai minučių uždegė vienybės ir atminimo žvakutes, pagerbdami Lietuvos laisvės gynėjų atminimą.

Vėliau Laisvės gynėjų diena paminėta Šilalės Dariaus ir Girėno skvere, kur Savivaldybės vadovai: meras Jonas Gudauskas, jo pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus ir jo pavaduotoja Vera Macienė, Tarybos nariai, švietimo įstaigų bendruomenių nariai, rajono gyventojai ir kiti, iš kone 1 000 neužmirštuolių žiedų formavo pievą. Su susirinkusiais prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius pasidalino meras Jonas Gudauskas, jo patarėja Rima Norvilienė ir Lyda Voroneckaja, kuri taip pat paskaitė savo kūrybos eilėraštį apie Laisvės gynėjų dieną.

Po to minėjimas persikėlė į Pajūrio miestelyje esančią Tremtinių aikštę, kur visiems susirinkusiems buvo dalinami neužmirštuolių žiedai.

Primename, kad šį sekmadienį, sausio 13-ąją, Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje bus aukojamos mišios už Laisvės gynėjus, koncertuos Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Andrius Apšega ir kraštietė Sandra Lebrikaitė.*