Pasitarimas dėl Pajūrio miestelyje steigiamo artilerijos bataliono

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 18 - 2019 with 0 Komentarų

Sausio 17 d., ketvirtadienį, Šilalės rajono savivaldybėje meras Jonas Gudauskas, jo pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, jo pavaduotoja Vera Macienė susitiko su Sausumos pajėgų ir Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariškiais ir rangovu UAB „Apastata“. Pasitarimo metu kalbėta apie artilerijos bataliono įrengimo darbus ir eigą Pajūrio miestelyje.

Praėjusiais metais Lietuvos kariuomenei Pajūrio miestelyje, nebeveikiančioje Pajūrio žemės ūkio mokyklos teritorijoje, batalionui įsikurti buvo paskirta beveik 12 hektarų žemės ir jame esantys apleisti statiniai. Netrukus čia bus įkurta laikinoji infrastuktūra, įrengti moduliniai ir kilnojamieji statiniai: gyvenamosios, štabo, administracinės, laisvalaikio, maitinimo ir medicinos zona, technikos parkas. Planuojama, kad laikinąja artilerijos infrastruktūra kariai naudosis, kol Pajūrio miestelyje bus įrengta nuolatinė infrastruktūra.

Šiuo metu Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas laikinai įsikūręs Radviliškyje.

Pasitarimo metu pažymėta, kad turima karinė technika (kurios planuojama didžioji dalis bus artilerijos pabūklai) bus dislokuojama Pajūrio miestelyje, tačiau šaudoma kitose pratybų vietose. Taip pat aptarta situacija dėl kariškių apgyvendinimo. Kaip pažymėjo svečiai, apie 50 procentų kariškių į batalioną ketina važinėti iš savo namų. Kita dalis ieškos būstų nuomai. Atkreiptas dėmesys, kad rajone būstų nuomos pasiūla išties maža, todėl kai kurie kariškiai būstų ieškos kaimyninėje Klaipėdoje.

Susitikimo dalyviai aptarė ir kitus aktualius klausimus: planuojamą darbų pabaigą, tvoros statybas ir kt.*