Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2019” bus pristatomas ir Šilalės rajonas

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 23 - 2019 with 0 Komentarų

2019 m. sausio 25-27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo” vyks septintoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR, rengiama kartu su VšĮ ,,Keliauk Lietuvoje“, Lietuvos turizmo asociacija ir Lietuvos Respublikos turizmo rūmais. Per šešerius metus tarptautinė paroda ADVENTUR tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Šių metų parodos akcentas — potyrių turizmas.

Parodoje ADVENTUR 2019 laukiama daugiau nei 300 dalyvių iš 19 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Danijos, Egipto, Gruzijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Nepalo, Slovakijos, Šri Lankos, Švedijos, Turkijos, Vietnamo. Potyrių turizmo idėja šių metų parodoje ADVENTUR išsiskleis trijose „LITEXPO“ salėse.

Ketvirtąjį kartą parodos metu rengiamas ADVENTUR forumas šiemet kvies diskutuoti kokių turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Ką pasauliui apie mūsų šalį kalba Kultūros sostinės vardas? Kaip išnaudoti savo žinias ir patirtis, kad Lietuva taptų vis stipresniu traukos tašku Europoje? Apie tai bus kalbama šių metų ADVENTUR forume „Patirk Lietuvą“.

Tradiciškai parodoje bus pristatomas ir Šilalės rajonas – apsuptas miškų ir daugybės istorinių objektų. Kraštas žymus gamtos ir kultūros paveldu, slėpiningas gilia ir svarbia ne tik rajono, bet ir Lietuvos istorija. Tai svetinga žemaičių žemė, kviečianti apsilankyti įspūdingose vietose, užlipti ant vaizdingą panoramą atveriančių piliakalnių, kurių čia net 34.

Mėgstantiems aktyvų poilsį verta aplankyti vieną moderniausių Žemaitijoje baseinų, išbandyti vienintelę Tauragės regione profesionaliai įrengtą Aukštagirės slidinėjimo trasą ar žygį baidarėmis Jūra – viena vaizdingiausių Lietuvos upių.

Ypatingo dėmesio verti tie objektai, kurių kitur Lietuvoje nepamatysite: seniausias ir mažiausias Lietuvos muziejus – Dionizo Poškos Baubliai, vienas aukščiausių Lietuvoje – Tautos prisikėlimo kryžius Kaltinėnuose, Girdiškės bažnyčia su unikaliais ąžuoliniais altoriais, viduramžių takas pelkėje – Sietuvos kūlgrinda ir kt.

Gausu ir kitų turistų pamėgtų lankytinų objektų: Aukštagirės apžvalgos bokštas, „Lituanikos“ lakūno Stasio Girėno, kalbininko Kazimiero Jauniaus tėviškės, Upynos liaudies amatų ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejai, Didkiemio seniūnijoje įrengta partizanų žeminė, Tremtinių aikštė Pajūrio miestelyje, aukščiausia Žemaitijos kalva Medvėgalis ir daug kitų objektų.

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti tarptautinės parodos ADVENTUR 2019 atidaryme.*