Dalyvavimas Adventur parodoje – puiki galimybė pristatyti savo rajoną, pasisemti naujų idėjų

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 30 - 2019 with 0 Komentarų

Sausio 25–27 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyko septintoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Parodoje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių iš 19 šalių, buvo pristatomi Lietuvos miestai, tarp kurių ir Šilalė.

Šiemet, siekiant pabrėžti mūsų rajono išskirtinumą, čia nesilankiusiems gyventojams buvo pristatomi tokie negirdėti faktai kaip: kad Kvėdarnos kapinėse palaidotas vienintelis Lietuvoje aklas knygnešys Petras Kavaliauskas, kad Šilalės krašte esanti Sietuvos kūlgrinda yra vienintelė Lietuvoje pritaikyta lankytojams, kad rajone stūkso net 34 piliakalniai, 2 iš jų patenka į Lietuvos TOP dešimtuką ir kt. Parodoje besilankantys žmonės ypač susidomėjo Šilalės krašto tradiciniais patiekalais – meškos šūduku ir čiulkiu. Nepaisant apetito nekeliančių pavadinimų, žmonės liko sužavėti šių patiekalų skoniu ir domėjosi galimybe dalyvauti šių patiekalų edukaciniame gaminime. Visi užsukę į Šilalės krašto stendą turėjo ne tik puikią galimybę sužinoti daugiau apie tokius lankytinus objektus kaip Girdiškės bažnyčia, Baublių muziejus, Drungeliškės koplyčia, Pajūrio ir Paršžerio reakreacinės zonos ir kt., bet ir patys pademonstruoti savo žinias. Atsakę į tokius klausimus kaip: koks aukščiausias piliakalnis yra Žemaitijoje, koks žymus Lietuvos krepšininkas yra kilęs iš Šilalės rajono ir kt., atsiminimui jie gavo magnetuką su Šilalės krašto lankytinu objektu. Be to, gyventojai buvo kviečiami fotografuotis prie mūsų stendo, kelti nuotrauką į socialinius tinklus, žymėti ją „VisitSilale“ ir laimėti ekskursiją po Šilalės rajoną. Varnių regioninio parko darbuotojai susirinkusiuosius kvietė pasukti „Gamtos pažinimo ratą“.

Vis dėlto 2019 m. sausio 29 d. laikraščio „Šilalės artojas“ skiltyje „Aukštuomenės kronikos“ pasirodė straipsnis „Po rinkimų valdininkai keliaus dar pigiau“. Norime atkreipti dėmesį, kad dalyvavimo parodoje tikslas visai kitoks. Šiemet parodos dalyviai buvo kviečiami pažinti Lietuvą, buvo pristatomas miestų turizmas, aktyvus laisvalaikis Lietuvoje, kaimo, sveikatingumo turizmas, pažintinės, edukacinės kelionės po Lietuvą, apgyvendinimo paslaugos. Būtent pristatyti, pareklamuoti savo krašto vyko ir Šilalės rajono delegacija. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Šilalės rajono seniūnijų seniūnai yra atsakingi už piliakalnių, rekreacinių zonų ir kitų lankytinų objektų tvarkymą, kur lankosi ne tik rajono gyventojai, bet ir svečiai, todėl siekiama, kad tie objektai būtų patrauklesni, sulauktų dar didesnio susidomėjimo. Šilalės rajono stendą aplankė šimtai Lietuvos ir užsienio lankytojų. Būtent dalyvavimo parodoje metu, bendraujant su kitų miestų gyventojais, kitomis savivaldybėmis, galima išgirsti naudingų patarimų, žinių ir idėjų, kurios, tikime, padės tiek seniūnijų atstovams, tiek turizmo srities darbuotojams į rajoną pritraukti daugiau lankytojų.*