Gausiai prisnigus kalbėta apie situaciją rajono keliuose

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on sausio - 31 - 2019 with 0 Komentarų

Pastarosiomis dienomis eismo sąlygos visoje Lietuvoje prastos. Ne išimtis ir Šilalės rajonas. Laukuvos seniūnijoje kelius padengęs sniego storis siekė net 31 centimetrą, o tai dvigubai daugiau nei daugumoje Lietuvos kelių. Nepaisant to, kad kelius stengiamasi valyti kaip įmanoma dažniau, esant prastoms oro sąlygoms ir stipriam vėjui, užtikrinti, kad keliai būtų nuolatos švarūs kone neįmanoma.

Šiandien, sausio 29 d., vykusio pasitarimo metu, kuriame dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, jo pavaduotojas Valdemaras Jasevičius, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, jo pavaduotoja Vera Macienė, Šilalės rajono seniūnijų seniūnai, AB „Kelių priežiūros” atstovas Algminas Šmitas, Šilalės kelių tarnybos viršininkas Jonas Dambrauskas, kelių priežiūra rajono keliuose užsiimantys rangovai UAB „Diržė“, UAB „Kvėdarsta“, UAB „Restapa“ ir UAB „Šilalės statyba“, aptarta situacija dėl kelių pravažiuojamumo, kaip valomi keliai,kiti aktualūs klausimai.

Pasitarimo pradžioje Kelių priežiūros tarnybos atstovai informavo, kad nuo sausio 1 d. anksčiau III kategorijai priskirti nepertraukiamai (be žvyro atkarpų) asfaltuoti keliai, priskiriami II priežiūros lygio kategorijai, todėl jie bus dažniau barstomi. Situacija dėl žvyrkelių nesikeičia – esant ekstremaliai situacijai ar atlydžiui, keliai bus barstomi ar šukuojami. Apie situaciją dėl rajoninių kelių kalbėjo ir pasitarime dalyvavę rangovai ir seniūnai. Aptarti klausimai dėl sunkiai pravažiuojamų kelių, atkreiptas dėmesys į būtinumą prie tam tikrų vandens telkinių nuvalyti kelius, kad prie jų galėtų privažiuoti priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos automobiliai, kalbėta apie tai, kaip padėti gyventojams, nuvažiavusiems nuo kelio ir kt.*