Nacionalinis diktantas Šilalės rajono savivaldybėje

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on kovo - 12 - 2019 with 0 Komentarų

Kovo 8 dieną, penktadienį, jau dvyliktą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Šiais metais diktanto data sutapo su Moters diena, tad ir tekstas buvo skirtas šiai progai. Nacionalinio diktanto pirmajam turui tekstą parašė dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė.

„Odėje moterystei“ D. Filmanavičiūtė akcentavo moters vaidmenį, patiriamą spaudimą išpildyti kitų lūkesčius, gyventi pagal sukurtas normas, neišsiskirti. Autorė sykiu kvietė šlovinti moterį ir tai daryti ne tik Kovo 8-ąją.

Šilalės rajone diktantą  duris atvėrė viešosios bibliotekos Požerės, Kaltinėnų, Jucaičių, Jomantų, Tenenių, Upynos, Laukuvos, Žadeikių kaimų filialai, Obelyno ir Pajūralio pagrindinės mokyklos, Šilalės Simono Gaudėšiaus, Laukuvos Norberto Vėliaus, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio ir Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos. 

Pagal savivaldybės turimus duomenis, iš viso rajone diktanto rašyti sėdo 173 žmonės, iš jų: 63 suaugusieji ir 110 mokinių. Jomantų bibliotekoje kartu su teneniškiais susibūrė 13 suaugusiųjų;  Šilalės savivaldybėje –10, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje – 20; Upynoje –7; Kaltinėnų bibliotekoje – 6, mokykloje – 51; Kvėdarnoje – 7; Žadeikiuose – 6; Laukuvoje – 5; Obelyne – 6; Požerėje – 5; Jucaičiuose – 4; Pajūralyje – 4; Laukuvos bibliotekoje –1, mokykloje – 28.

Džiaugėmės dalyvių gausa, nekantriai laukiame rezultatų, tikėdamiesi, kad mūsų rajono atstovaipateks į antrąjį Nacionalinio diktanto konkurso etapą.

Nuoširdžiai dėkojame Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracijai ir jos filialų darbuotojams, aktyviai organizavusiems Nacionalinio diktanto pirmąjį etapą, taip pat nuoširdus ačiū švietimo įstaigų vadovams ir mokytojams, kurie kuria tradicijas, puoselėja lietuvybę ir skiepija meilę gimtajai kalbai. *