Raimundas Vaitiekus – Algirdas Meiženis: 2 – 0

Parašė Visuomeninis judėjimas "ŠILALIŠKIAI" on gruodžio - 13 - 2019 with 0 Komentarų

Klausiate, meras su tarybos nariu žaidžia futbolą? Taip, galima šitaip sakyti, kadangi meras pasigyrė, kad turi susiradęs dar keletą mano, kaip buvusio savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, kuriuos ruošiasi skųsti, tai sumaniau savotiškas ,,garbės futbolo“ varžybas, kad pamatytume, kiek naudos iš tų skambių skundų yra rajonui ir jo žmonėms.
Pirmasis mero skundas savivaldybės Antikorupcijos komisijai buvo dėl sutarties pratęsimo su UAB ,,Šilalės šeimos gydytojų praktika“. 2019 m. lapkričio 8 d. ji nutarė: „Konstatuoti, kad Antikorupcijos komisija neturi duomenų, kad buvusio administracijos direktoriaus (R. Vaitiekaus) veiksmai, išnuomojant savivaldybei priklausančias patalpas Vytauto Didžiojo g. 19, Šilalė, UAB „Šilalės šeimos gydytojo praktika“ galėtų būti korupciniai“.
Dabar dienos šviesą išvydo jau antras mero skundas – dėl leidimo kai kuriems Šilalės rajono seniūnams naudotis netarnybiniais automobiliais tarnybos reikmėms. Vos peskaitęs, dėl ko esu skundžiamas, sutrikau: kaip galėjau, pasirašydamas įsakymus, vadovautis esą nebegaliojančiu tarybos sprendimu? Jau kone puoliau skambinti specialistams, juristams, bet nutariau įsitikinti, kaip gi yra iš tiesų. Pasirodo, viskas gerai: 2016 m. spalio 27 d. sprendimas Nr. T1-255 panaikino 2013 m. spalio 24 d. sprendimo T1-251 1.1 papunktį ir išdėstė jį nauja redakcija, o 1.2 papunktis ,,Kompensacijų už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose mokėjimo taisyklės“ galioja ir dabar. Taip pat 2016 m. spalio 27 d. sprendimo Nr. T1-255 patvirtintų naujos redakcijos „Tarnybinio transporto naudojimo Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose taisyklių“ 6 p. numato, kad už nuosavo automobilio naudojimą tarnybos reikmėms kas mėnesį gali būti mokama kompensacija pagal „Kompensacijų už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose mokėjimo taisykles, patvirtintas 2013 m. spalio 24 d. sprendimo T1-251 1.2 p“. Tad, gerbiamas mere, kas nebegalioja?
Mero skunde nurodoma: „Pažymėtina, kad ir pagal senąjį, jau nebegaliojantį tarybos sprendimą, R. Vaitiekus nebūtų galėjęs leisti kompensuoti transporto išlaidų, nes ir pagal ankstesnę tvarką tai buvo galima daryti tik tais atvejais, kai įstaiga tarnybinių automobilių neturi“.
Pats pirmas „Kompensacijų už netarnybinio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms Šilalės rajono savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose mokėjimo taisyklių“ punktas sako, jog „įstaigų vadovai, o įstaigų vadovams – savivaldybės administracijos direktorius, gali leisti valstybės tarnautojams, darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį, naudoti netarnybinius (nuosavus) automobilius tarnybos reikmėms, jei įstaiga tarnybinių lengvųjų automobilių neturi ir/ar jų negali suteikti darbuotojams tarnybinėms funkcijoms atlikti“.
Ar meras neperskaitė sakinio iki galo? Tingėjo? O gal išskaitė tik tai kas patinka ir jam naudinga?
Pastebėjus dvi teisines klaidas viename mero skunde, kyla klausimas, kaip praėjusią kadenciją būdamas tarybos nariu, jis konsultavo rajono gyventojus teisiniai klausimais. Nes, atrodo, kad pomėgis rašyti skundus yra didelis, tačiau dėl kompetencijos tai daryti kyla abejonių.
Mano atsakymas yra labai paprastas ir daugeliui, manau, bus aiškus: tiems keliems seniūnams kompensacija buvo skirta dėl to, jog jų vadovaujamose seniūnijose dirba du arba trys socialiniai darbuotojai, o seniūnija turi tik vieną tarnybinį lengvąjį automobilį. Seniūnijos didelės, kai seniūnas išvyksta tarnybiniu transportu, socialiniai darbuotojai pas gyventojus gali nueiti tik pėsčiomis. Ir priešingai – jei automobilį naudoja jie, be jo lieka seniūnas. Todėl, siekiant, kad darbas nesutriktų ir būtų taupomos lėšos (įsigyti po antrą lengvąjį automobilį reikia iš karto turėti pinigų, be to, jam būtinas draudimas, techninė apžiūra, remontas, degalai ir tepalai, žieminių ir vasarinių padangų komplektai ir kt.), ir buvo priimtas sprendimas dėl kompensacijų.
Meras mano, kad taip esą buvo švaistomos šimtatūkstantinės lėšos, tik kažkodėl kai Administracijos direktoriumi dirbo V. Jasevičius, kuris taip pat skyrė seniūnams teisę naudoti nuosavą transportą tarnyboms reikmėms skundžiamas nėra? Bet šitaip skaičiuoti gali žmogus, kuriam ekonomika ir skaičiai yra labai toli…
Tad šiandiena drąsiai galiu parašyti, kad rezultatas yra 2:0 R. Vaitiekaus naudai, nes gruodžio 10 dieną Antikorupcinė komisija nutarė, kad mano įsakymuose korupcijos apraiškų nėra. Turiu padėkoti komisijai, kad jie vadovaujasi ne politika, o teisės aktais. Tikiu (ir esu pasiruošęs), kad šią kadenciją teisėtumą gali tekti ginti ir teismuose.

Raimundas VAITIEKUS
Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys*